Hızlı Yardım

Bilgi Bankası Bölümü, Sıkça Karşılaştığınız Soruların cevaplarını daha kolay bulabilmeniz için size yardımcı olacak bir bölümdür. Bilgi veya Yardım almak istediğiniz Bilgi Bankası Bölümü ve alt bölümlerini gezerek, yardım talebi açıp bekleyerek kaybedeceğiniz zamanı diğer işleriniz için kullanarak bazı sorunlarınızın çözümünü kolayca bulabilirsiniz. UZEP Platformuna Giriş ve Çıkış İşlemlerini Nasıl Yapabilirim?

Çözüm

UZEP’e sıkça kullanılan Chrome, Firefox, Opera, Safari gibi web tarayıcıları ile girilebilir. UZEP’e cep telefonlarındaki tarayıcılardan da girilebilir. Ayrıca E-devletentegrasyonu yapıldıysa, E-devlet arayüzünden de giriş yapılabilir.

login

 

  1. Web tarayıcısı adres çubuğuna https://uzep.munzur.edu.tr yazılır. 
  2. Açılan sayfada Kullanıcı adı yerine öğrenciler için okul numarası, akademisyenler için mail adreslerinin ön eki olacak şekilde (örn: xyz@munzur.edu.tr mail adresi için kullanıcı adı: xyz 'dir ) kullanıcı adı girilir. Kullanıcı adı büyük/küçük harf duyarlıdır.
  3. Şifre penceresine tanımlı şifrenizi girebilirsiniz. Sistem tarafından tanımlı şifreler ilk girişte değiştirilmelidir.
  4. Giriş Yap butonuna basılarak giriş yapılır.
  5. Şifre değişikliği için açılan sayfada sağ üst köşede isminizi barındıran ikon tıklanır. Hesabım tıklanır ve açılan pencerede şifre değişikliği yapılır.
  6. UZEP’ten çıkış için sağ üst köşedeki isminizi barındıran ikon tıklanır, açılan pencerede Çıkış Yap butonu tıklanarak sistemden çıkılır.

userInf

pass

 
Bu içerik sorununuzu çözmenizde yardımcı oldu mu? evet / hayr

İçerik Detayları

İçerik Numarası: 18

Kategori: Knowledgebase

Eklenme Tarihi: 2020-09-30 13:51:44

Gösterim Sayısı : 1490

Verilen Puan (Oylar): İçerik Puanı 1.3/5.0 (13)

 
Powered by Help Desk Software HESK, brought to you by SysAid