Hızlı Yardım

Bilgi Bankası Bölümü, Sıkça Karşılaştığınız Soruların cevaplarını daha kolay bulabilmeniz için size yardımcı olacak bir bölümdür. Bilgi veya Yardım almak istediğiniz Bilgi Bankası Bölümü ve alt bölümlerini gezerek, yardım talebi açıp bekleyerek kaybedeceğiniz zamanı diğer işleriniz için kullanarak bazı sorunlarınızın çözümünü kolayca bulabilirsiniz. Eğitim videolarının boyutu çok küçük veya çok büyük. Düzgün görüntülenmiyor. Ne yapabilirim?

Çözüm

Videoların boyutu, tarayıcı ekranına göre otomatik olarak ayarlanmaktadır. Video içeren bir sayfa açıldığında, o anda tarayıcı programın (Firefox, Chrome, Safari, Internet Explorer, vb…) boyutu ne ise video da ona göre boyutlandırılmaktadır.

Ancak, sayfa açıldıktan sonra, tarayıcı penceresi yeniden boyutlandırılırsa, videonun yeniden ekrana göre yerleştirilmesi için, sayfanın yeniden yüklenmesi gerekmektedir. Sayfayı yeniden yüklemek için, klavyeden F5 tuşuna basabilirsiniz.

Diğer taraftan, ekran çözünürlüğünüze veya ekran boyutunuza bağlı olarak, video küçük kalıyor olabilir. Bu tarz durumlarda, tarayıcı programı “tam ekran” moduna getirebilirsiniz. Tam ekran moduna getirilmesi için, klavyeden F11 tuşuna basılması yeterlidir. Ancak, F11 tuşuna basmadan önce, lütfen sayfadaki metin içeren bir yere tıklayınız. Flash videosu aktif iken, F11 tuşu çalışmamaktadır.

 
Bu içerik sorununuzu çözmenizde yardımcı oldu mu? evet / hayr

İçerik Detayları

İçerik Numarası: 11

Kategori: Knowledgebase

Eklenme Tarihi: 2020-09-29 21:20:03

Gösterim Sayısı : 174

Verilen Puan (Oylar): İçerik Puanı 3.7/5.0 (3)

 
Powered by Help Desk Software HESK, brought to you by SysAid